Oferty pracy i staży w marketingu – gdzie szukać?

Oferty pracy i staży w marketingu można znaleźć na wielu stronach internetowych. Gdzie jednak naprawdę warto szukać? W artykule przedstawiam trzy – moim zdaniem – najlepsze serwisy do poszukiwań.

1. rocketjobs.pl

Pierwsza polska platforma w całości poświęcona marketingowi i nowoczesnej sprzedaży, zawiera oferty pracy i staży z całej Polski oraz zdalne. Stronę podzielono na kategorie m.in. marketing, social media, SEO, research, copywriting czy PR, co umożliwia szybkie i łatwe przeglądanie interesujących nas ofert. Przy każdej z nich jest podana informacja o wymaganiach, obowiązkach i dokładnym adresie firmy, a przy większości – także wysokość wynagrodzenia. Są tu oferty zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Minusem strony jest brak możliwości filtrowania na pracę i staż, a plusem – bezpośrednie aplikowanie na oferty bez wymogu posiadania konta.

2. absolvent.pl

Strona, na której znajdują się m.in. oferty pracy i staży, jej zdecydowanym plusem jest filtrowanie na:

  • rodzaje ofert: praca, praktyki i staże, wszystkie
  • kategorie m.in. marketing i media, program ambasadorski, design kreacja czy zarządzanie
  • lokalizacje z całej Polski
  • datę publikacji: w dowolnym czasie, ostatnie 24 h, 3 dni, 7 dni, 30 dni.

W każdym ogłoszeniu widać nazwa firmy i jej opis, a także obowiązki i wymagania wobec kandydata na dane stanowisko. Plusem strony jest możliwość bezpośredniego aplikowania na oferty pracy i staży z kontem i bez.

3. pracuj.pl

Strona w całości poświęcona ofertom pracy i staży, umożliwia ustawienie filtrów:

  • kategorie m.in. marketing, Public Relations, media/sztuka/rozrywka, Internet/E – commerce / Nowe media
  • poziom stanowiska: Praktykant / Stażysta, Asystent, Specjalista, Kierownik, Dyrektor / Prezes
  • rodzaj umowy (wszystkie możliwe)
  • wymiar pracy: pełny etat, część etatu, dodatkowa, tymczasowa, oferty pracy zdalnej
  • pozostałe: minimalna wartość wynagrodzenia, oferty z wybranego okresu.

Dzięki filtrowaniu można w szybszy i prostszy sposób znaleźć oferty pracy i staży. Przy każdym ogłoszeniu podano nazwę firmy i jej opis, a także wymagania i obowiązki, rzadko jednak są podane stawki. Tutaj również można bezpośrednio aplikować na oferty, wymagane jest jednak posiadanie bezpłatnego konta.

Podsumowanie

Strony posiadają zarówno plusy, jak i minusy. Warto jednak śledzić każdą z nich, gdyż można znaleźć ciekawe oferty pracy i staży w marketingu. Każda na swój sposób pomaga wyszukiwać interesujące nas ogłoszenia, by przyspieszyć proces znalezienia pracy. Są to strony internetowe, które sama codziennie przeglądam i szczerze je polecam.

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Marketing i PR:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *