Creator Studio – narzędzie, które warto znać

Creator Studio to narzędzie Facebooka, które umożliwia planowanie oraz zarządzanie treściami na Facebooku i od pewnego czasu – Instagramie, a także pomiar aktywności pod postami i grup odbiorców. Mogą go używać wszystkie osoby zarządzające stroną, ale od roli na stronie zależy, jakie informacje są widoczne i jakie działania można wykonać.

1. Jak zacząć korzystać z Creator Studio?

Najprostszym i najszybszym sposobem, aby dostać się do Creator Studio, to kliknięcie TUTAJ. Następnie należy zalogować się na swój profil na Facebook’u i zgodnie z instrukcją powiązać konto z Instagramem (jeśli takowe istnieje).

Warto pamiętać, że jest to narzędzie z którego mogą korzystać jedynie osoby mające konto firmowe na Instagramie powiązane z fanpejdżem, czyli firmową stroną na Facebooku.

2. Funkcje Creator Studio

Przede wszystkim dzięki temu narzędziu można zarządzać wszystkimi stronami na Facebooku i Instagramie, które są powiązane z naszym kontem. W ramach posiadanych uprawnień można:

  • tworzyć, edytować i planować posty z poziomu komputera
  • przeglądać statystyki postów
  • tworzyć biblioteki materiałów, gdzie można znaleźć ogólne informacje o wszystkich udostępnionych filmach, zdjęciach, relacjach i postach, również IGTV
  • moderować wiadomości na Facebooku i Instagramie.

3. Jak zaplanować post w Creator Studio

Jak na poprzednim zdjęciu widać – po lewej stronie u góry znajduje się przycisk „Utwórz post”. Należy go kliknąć, wtedy rozwinie się dodatkowe małe menu, w którym można wybrać, gdzie chce się stworzyć post.

Następnie po prawej stronie pojawi się kolejne, większe menu. Tutaj, jeśli zostało połączone więcej niż jedno konto, trzeba będzie wybrać, gdzie ma zostać opublikowany post.

W tym momencie istnieje możliwość stworzenia posta: dodanie tekstu i zdjęcia, a także w przypadku Instagrama – hashtagów. Można zarówno od razu opublikować post, jak i zaplanować.

4. Aplikacja Creator Studio na urządzenia mobilne

Aplikacja umożliwia:

  • Dostęp do statystyk
  • Zarządzanie zawartością postów
  • Wyświetlanie powiadomień
  • Komunikowanie się z odbiorcami
  • Przełączanie się między stronami

Jednakże nadal do przesyłania postów lub rozpoczynania konwersacji z odbiorcami wciąż wymagana jest wersja Creator Studio na komputer.

Podsumowanie

O narzędziu dowiedziałam się jakiś czas temu dzięki jednej z grup na Facebook’u. Wciąż uczę się z niego korzystać i póki co mi się podoba. Staram się je wdrożyć do codziennej pracy. Pomaga planować treści i analizować wyniki, czyli wszystko w jednym miejscu.

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Narzędzia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *