Gdzie szukać darmowych zdjęć do social mediów, czyli 3 najczęściej polecane banki zdjęć

Powszechnie wiadomo, że to zdjęcia i grafiki przyciągają uwagę podczas przeglądania tablicy w social mediach. Dodatkowo jeśli są spójne i w jednakowym stylu to można je łatwo skojarzyć z daną marką. W powyższym artykule przedstawię najczęściej polecane banki zdjęć, w których znajdziesz darmowe materiały do social mediów.

Bank zdjęć – zbiór darmowych lub płatnych zdjęć czy grafik, które można wykorzystywać zgodnie z licencją Creative Commons (CC).

1. Pixabay

To strona, która jest najczęściej polecana, sama również z niej korzystam, gdy szukam zdjęć do wpisów na bloga czy inspiracji na Instagrama. Można na niej znaleźć wiele zdjęć, grafik i filmów wideo różnej jakości z podziałem na konkretne kategorie.

Pixabay to platforma w pełni darmowych zdjęć i plików wideo, które można rozpowszechniać bez obawy o prawa autorskie, bez pytania, przypisywania autorstwa, a nawet w celach komercyjnych. Można je legalnie kopiować, modyfikować i rozpowszechniać oraz stosować w mediach społecznościowych.

Na stronie można także znaleźć zdjęcia sponsorowane z płatnej platformy Shutterstock.

2. Pexels

Kolejna strona, która umożliwia znajdowanie i darmowe wykorzystanie zdjęć bez względu na cel (prywatny czy komercyjny). Tutaj również nie ma obowiązku oznaczania źródła czy autora oraz można kopiować, modyfikować i rozpowszechniać.

Wszystkie zdjęcia można łatwo wyszukać według kategorii przez dostępną na stronie wyszukiwarkę.

3. Kaboompics

To mniej popularny bank zdjęć, ale równie dobry jak poprzednie. Tutaj także można pobierać darmowe pliki i wykorzystywać je do różnych celów. Zdjęcia można łatwo wyszukać dzięki zaawansowanej wyszukiwarce przy pomocy sortowania zdjęć według koloru czy orientacji.

Nie trzeba podawać autora, można je modyfikować i rozpowszechniać. Należy jednak pamiętać, że zdjęć nie wolno sprzedawać w niezmienionej formie ani ich rozpowszechniać w konkurencyjnych lub podobnych usługach (jak na każdej platformie tego typu).

Podsumowanie

W artykule przedstawiłam 3 najczęściej polecane banki zdjęć spośród wszystkich, które można znaleźć w Internecie. Oprócz tych darmowych wersji można także znaleźć płatne np. wspomniane wcześniej Shutterstock, iStock czy Photogenica. Ze stron można pobrać obrazy klasy premium, czyli najwyższej jakości.

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Narzędzia:

2 thoughts on “Gdzie szukać darmowych zdjęć do social mediów, czyli 3 najczęściej polecane banki zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *