„Etyka w zawodzie specjalistów PR” E. Hope

  • Tytuł książki: Etyka w zawodzie specjalistów Public Relations
  • Autor książki: Ewa Hope
  • Wydawnictwo: Defin
  • Rok wydania: 2013
  • Cena: 29 – 34 zł
  • Kategoria: public relations

Pierwszą książką o public relations, którą przeczytałam było „Public Relations” W. Budzyńskiego. Postanowiłam pójść za ciosem i następną, jaką kupiłam była „Etyka w zawodzie specjalistów PR” E. Hope. Sama z siebie się na nią nie zdecydowałam – była lekturą obowiązkową do egzaminu na rekrutację na specjalność na studiach. Czy żałuję?

1. Struktura

Książka składa się z wprowadzenia oraz 9 rozdziałów, w tym jeden krótki, zawierający dekalog specjalisty public relations. Tekst jest ciągły, gdzieniegdzie można znaleźć jakieś wykresy. Jak podkreśla autorka, Ewa Hope „Dla podkreślenia ważności niektórych sformułowań pozwalam sobie zakreślać je flamastrem”, dzięki czemu od razu rzucają się w oczy najważniejsze treści. Całość jest utrzymana w barwach biało – czarno – niebieskich.

Struktura książki jest uporządkowana. We wprowadzeniu autorka ogólnie opisuje jak traktowany jest zawód PR – owca i wspomina o etyce w nim. Następnie tekst jest rozwijany w dalszych rozdziałach książki.

2. Treść

Pozycja ” Etyka w zawodzie specjalistów PR” E. Hope to pozycja, którą każdy PR – owiec powinien przeczytać, aby mieć świadomość wpływu etyki na postrzeganie jego zawodu oraz jak jest on postrzegany.

Książka jest napisana prostym językiem, zrozumiałym dla każdego. Wiele informacji jest oczywistych, ale nie zawsze samemu zwraca się na nie uwagę. Niektóre treści – według mnie – są zbyt długie, można by je skrócić, a wniosek byłby ten sam.

Z książki można się dowiedzieć:

  • jak wygląda branża public relations i jak jest postrzegana
  • etyka a PR
  • zawód PR – owca jako odpowiedzialny wobec społeczeństwa

3. Ocena

Książkę tą czyta się szybko – wiele informacji jest oczywistych i niektóre się po prostu pomija. Są jednak też tu rzeczy istotne, nad którymi warto się dłużej pochylić. Zatem nie jest to kompendium wiedzy, lecz pozycja, którą warto przeczytać i mieć świadomość pewnych rzeczy.

Jej zaletą są podkreślenia oraz wykresy, które pozwalają uporządkować wiedzę. Książka ta podoba mi się pod względem graficznym – jest przejrzysta, widać, że przemyślana pod każdym kątem.

4. Podsumowanie

Książka „Etyka w zawodzie specjalistów PR” E. Hope jest godna uwagi, gdyż zwraca uwagę na istotny element pracy PR – owca, jakim jest etyka. Niewiele jest książek na ten temat, ale coraz częściej się o tym mówi. Zatem warto mieć zdanie na ten temat. Jest to pozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych PR – owców.

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Recenzje:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *